Czy warto pytać ludzi, jak odnieśli swój sukces?

Patrzysz na ludzi na pierwszych stronach gazet, śledzisz historie naukowców, biznesmenów, artystów, blogerów, którzy odnieśli sukces, są znani, doceniani w danym środowisku. Myślisz ,,Jak oni to robią, jak odnieśli swój sukces?”, jednak czy jeśli miałbyś okazję, to być ich o to zapytał?

Kto pyta nie błądzi?

Ludzie, którzy doszli na szczyt imponują uporem, samodyscypliną, kreatywnością, niezwykłymi pomysłami. Można od nich czerpać inspiracje, są wzorem do naśladowania i dla wielu motywatorem. Osoby, które są specami w swojej branży mogą być też kopalnią wiedzy i o ile dzielą się swoim doświadczeniem, piszą publikację, wydają książki, czy omawiają swoje sposoby na sukces na bogu, to świetnie. Ale czasami taki osoby nie zajmują się edukowaniem, nawet nie wiedzą, czy ktoś chciałby skorzystać z ich doświadczeń.

swój sukces

Po lekturze kilku książek, w tym ,,Bogaty ojciec, biedny ojciec” Robert Kiyosaki i Sharon L. Lechter oraz ,,Jak przestać się martwić i zacząć żyć” Dale Carnegie została mi w głowie pewna myśl, że często ze strachu przed odmową lub dużym onieśmieleniem pozbawiamy się szansy na naukę, zdobycie cennego doświadczenia lub poznania osobiście osoby, która nam imponuje – nie pytamy ludzi, którzy osiągnęli sukces jak do tego doszli, co zrobili, że teraz oczy tysięcy ludzi są zwrócone na nich.

Autorzy przytaczają historie, że wiele osób mówi jak im zazdrości sukcesu, podziwia ich za ich upór i innowacyjne podejście, jednak rzadko, kto pyta jak to zrobili, że są tu, gdzie można powiedzieć, że odnieśli sukces.

Pytaj – a możesz osiągnąć swój sukces

Zainspirowana książkami i z naturalną ciekawością innych osób i ich sposobami na dochodzenie do ciekawych i imponujących rezultatów, postanowiłam regułę Kto pyta nie błądzi przetestować w życiu. Odważyłam się zapytać o radę i wskazówki osoby, która moim zdaniem już osiągnęła sukces, a jej droga może być jedynie jeszcze lepsza. Iza Kornet blogerka, kobieta biznesu, inicjatorka Spotkań Świadomych Blogerek, twórczyni Śniadań Świadomych Blogerek i Świadomych kobiet oraz innych warsztatów dla kobiet podzieliła się ze mną sekretami tworzenia biznesu z pasją, zacięciem i uporem. Dzięki konsultacjom z Izą zyskałam wiele merytorycznych wskazówek – jak organizować warsztaty, gdzie się promować, gdzie szukać swoich klientów. Bardzo pozytywna energia i zapał Izy jest zaraźliwy.

swój sukces

Zanim do niej napisałam trochę się obwiałam, czy zgodzi się podzielić swoją wiedzą, jednak ona bardzo chętnie wyszła naprzeciw moim oczekiwaniom i zaproponowała mi konkretną i bardzo merytoryczną konsultację biznesową. Iza dzieli się nie tylko swoim doświadczeniem i wiedzą, ale także sercem. Dzięki, temu jej inicjatywy są tak bardzo popularne i lubiane przez uczestników.

Mam dla Was prezent od Izy – 30% zniżki na konsultacje biznesowe dla Twojego biznesu do końca marca, jeśli tylko przy umawianiu się na konsultacje poinformujesz, że dowiedziałeś się o nich z mojego polecenia.

A Ty pytasz osoby, które Cię inspirują, które są dla Ciebie autorytetem w jakiejś dziedzinie jak osiągnęły swój sukces? Odważył byś się?

Izabela Kornet – prowadzi firmę Sukces rodzi się z serca – Izabela Kornet, zajmuje się udzielaniem konsultacji biznesowych, dla wszystkich, którzy chcą z pasją i zaangażowaniem rozwijać swoje inicjatywy. Iza prowadzi również blog The Secret of Healing, gdzie poczytasz nie tylko o naturalnych kosmetykach, ale również o tym, jak dbać o siebie w każdej sferze życia.

Zapisz

 • Izabela Kornet

  Paulinka! Dziękuję <3 Ten wpis jest dla mnie najlepszą rekomendacją 🙂

  • Bardzo się cieszę, dla mnie to była bardzo cenna rozmowa 🙂

 • Osobiście uważam, ze warto pytać, szukać wzorów i inspiracji w innych. Podobno jeśli chce się odnieść sukces w jakieś dziedzinie, warto kierować się autorytetem, który już osiągnął to czego i my pragniemy! 🙂

 • Agnieszka

  Oczywiście, że warto pytać! 🙂 Ludzie są ogromną skarbnicą wiedzy, inspiracji i motywacji 🙂

  • A rozmowy na chyba najbardziej inspirują, wtedy możemy zadać wiele pytań jakie nas nurtują:)

 • Pytając możemy dostać wiele inspirujących odpowiedzi. To co z tym zrobimy zależy od nas, ale skoro już zrobimy krok w przód to jest dobrze 🙂

  • Tak, to fakt, sama rozmowa nie wystarczy, teraz trzeba jeszcze działać:)

 • Znam Izę tak blogowo już od pewnego czasu. Śledzę też jak Jej działania m.in. śniadania nabierają rozpędu.
  Ogromnie mnie ten post zaskoczył. Spojrzałam na Izę nie jak na koleżankę blogerkę tylko jak na kobietę sukcesu 🙂

  • Każdy ma wiele twarzy:) Czasami możemy się zaskoczyć jak inni odbierają dobrze znaną nam osobę 🙂

 • Dobre pytanie! Pytać warto, ale tylko mądrych ludzi, którzy nie mają kompleksów. W innym wypadku mogą nam podciąć skrzydła, zamiast dodać motywacji 🙂

  • To jest fakt, że czasami odpowiedzi mogą nam się nie spodobać, reakcja danej osoby też nie, jednak my zawsze będziemy na wygranej pozycji, bo przełamaliśmy się i zaryzykowaliśmy 🙂

 • Bo pytania są tym, co rozwija i popycha do przodu! 🙂 I pytać zawsze warto. Najgorsze, co się może przydarzyć – brak odpowiedzi 😉

 • Robiłam kiedyś sporo wywiadów prasowych z ludźmi, którzy odnieśli sukces w biznesie. Kluczowa cecha, która się z tego wyłoniła to skłonność do podejmowania ryzyka, w następnej kolejności wytrwałość i niezrazanie się porażkami, otwartość na uczenie się. Byłabym zainteresowana takim tutoringiem, tylko mam bardzo konkretne pytania i nie jestem firmą sprzedazowa 😉

  • Takie wywiady musiały być bardzo interesujące, ciekawa refleksja i zbiór cech, chyba warto je w sobie rozwijać, bo mogą pomóc nie tylko w życiu zawodowym, ale i prywatnym 🙂

 • Tatiana Niemczyk

  Warto też mieć w pamięci jak się doszło do własnych sukcesów, bo jak już ktoś wywoła do odpowiedzi-będzie jak znalazł!!!

  • Bardzo fajnie, że o tym przypominasz, że warto pamiętać, też o tym co się zrobiło ciekawego i z czego możemy być dumni:)