Blogerzy dla BezpiecznaJa - zadbaj o swoje bezpieczeństwo
Blogerzy dla BezpiecznaJa

Blogerzy dla BezpiecznaJa – zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Zastanawiałaś się, kiedyś jak to jest czuć paniczny strach na każdym kroku? Jak szelest liści wywołuje dreszcze na Twojej skórze, kiedy wracasz wieczorem od koleżanki? Czy czujesz się bezpiecznie w Twojej okolicy, w Twoim mieście, kraju? Jeśli tak, to wspaniale, tak powinno być. Jednak wiele kobiet w moim i Twoim wieku boi się i to bardzo.

Blogerzy dla BezpiecznaJa a moje bezpieczeństwo

Jestem młodą kobietą, która nie raz była narażona na zaczepki w klubach czy też w autobusach. Nie zdarza się to często, ale zdarza. Czy takie wydarzenia są miłe? Nie. Czy niebezpieczne? Nie wiadomo. Dla jednych, jedynie wygłupy podchmielonych młodych mężczyzn, dla wielu kobiet bardzo niekomfortowa, stresująca sytuacja, która jest potencjalnie niebezpieczna.

Czy z powodu niebezpieczeństwa, mamy nie wychodzi z domu wieczorami, nie nosić naszych ulubionych ubrań i najlepiej w ogóle nie rzucać się w oczy, co i tak nie gwarantuje bezpieczeństwa? Nie. To nie z nami jest problem. To często społeczna presja piętnuje kobietę, która została zgwałcona lub doznała przemocy. Tak, nie może być.

Mamy prawo wychodzić kiedy i gdzie chcemy, mamy prawo zakładać, co chcemy i żyć tak jak chcemy.

Nasze NIE znaczy NIE, a słowo ,,nie pozwalam” nie jest zachętą.

Chcę żyć w miejscu, mieście, kraju, gdzie bezpieczeństwo, czyli poczucie pewności, że nikt mnie nie zaatakuje, że mam prawo wyboru, że moje stanowisko będzie respektowane, a ja sama będę czuła się dobrze, będzie istniało, nie jedynie na papierze, ale i w rzeczywistości. Dlatego wspieram akcję jako kobieta i jako blogerka – stąd Blogerzy dla BezpiecznaJa.

BezpiecznaJa – co to takiego?

BezpiecznaJa to projekt kobiet dla kobiet, którego misją jest zwiększenie bezpieczeństwa oraz świadomości pań w różnym wieku. Celem akcji jest pokazanie kobietom, że mogą się bronić przed gwałtem i przemocą, że mogą być bezpieczne. O akcji dowiedziałam się od Marty Pawlik, jednaj z organizatorek projektu.

Akcja rozpoczyna ogólnopolską trasę bezpłatnych szkoleń w każdym mieście dla uczennic lokalnych szkół gimnazjalnych i średnich oraz osobno dla kobiet 18+.  Stowarzyszenie FAIRIS zbiera środki na organizację szkoleń poprzez akcję crowdfunding’ową. Każdy z nas może ją wspomóc wpłacając kilka złotych – chcesz wesprzeć akcję KLIKNIJ TUTAJ.

,, Żeby trasa doszła do skutku, musimy pokryć jej koszty,
w tym dojazdy, noclegi,  wyżywienie, materiały promocyjne, koszty około organizacyjne.
Część środków zostanie też przeznaczona na wydanie książki ”BezpiecznaTy”.
Zebrana kwota pokryje również koszta akcji oraz podatki.
Zakupimy także dla Dominiki mikrofon nagłowny żeby każde kilkugodzinne szkolenie mogła prowadzić komfortowo.
Kiedy uda nam się to zrobić, znajdziemy najbliższe wolne terminy i wyznaczymy trasę BezpiecznaJa.
Pierwsze planowane szkolenia przewidujemy na kwiecień-czerwiec 2017.

Jeśli nie zbierzemy całej kwoty zrobimy tyle szkoleń na ile wystarczy. Jednak głęboko wierzymy, że będzie ich znacznie więcej niż zakładamy :)” (Link do opisu projektu)

Blogerzy dla BezpiecznaJa

BezpiecznaJa to kobieta świadoma siebie, swojej pozycji i swoich możliwości. To kobieta pewna siebie z dużym poczuciem bezpieczeństwa w otaczającym ją świecie. Świadoma skali zagrożeń oraz wiedząca jak je rozpoznawać zanim nastąpią, jest spokojniejsza o siebie i swoich bliskich. Łatwiej rozwiązuje problemy, radzi sobie z traumami i nie dopuszcza do sytuacji jej zagrażających.

BezpiecznaJaTeen to nastolatka, która mimo młodego wieku jest odpowiedzialna i świadoma. Bezpiecznie wchodzi w dorosłość wiedząc, że za plecami wciąż ma czujne oczy rodziców, którym przede wszystkim zależy na jej szczęściu.

Ty, możesz je wesprzeć by takie były  na 100%
Bo wiesz, że Twoja córka to wchodząca powoli w dorosłe życie nastolatka. Chcesz by była świadoma otaczającego ją świata, silna, niezależna i bezpieczna. Chcesz by Twoja żona, matka i siostra były bezpieczne. My wiemy, że TY chcesz mieć kontrolę w sytuacjach, które cię przerażają.

Wyobraź sobie, że wiesz, co się dzieje, i co zrobić, kiedy scenariusz, który nigdy nie powinien się przydarzyć nikomu, zdarzy się Tobie, Twojej córce, Twojej siostrze czy przyjaciółce.

Chcesz wesprzeć akcję jako bloger – masz taką okazję!

Stowarzyszenie Fairis szuka blogerek do współpracy.

Chodzi o wspólną blogerską działalność charytatywną, wsparcie kobiecego projektu bezpłatnych szkoleń dla kobiet i nastolatek w zakresie prewencji przemocy i gwałtu, BezpiecznaJa. Projekt rozpoczyna obecnie ogólnopolską trasę bezpłatnych szkoleń w każdym mieście dla uczennic lokalnych szkół gimnazjalnych i średnich oraz osobno dla kobiet 18+. Na początek tego celu zbieramy środki poprzez akcje crowdfunding’ową [CF].

Szkolenie mocno rozwojowe, motywujące, budujące świadomość i siłę do zmiany swojego życia.

Cała akcja świetnie wpływa na PR bloga, a do tego powoduje zwiększenie odwiedzin.

Jak?

  1. My umieszczamy logo i link do każdego bloga biorącego udział w akcji [po przesłaniu do nas linku do wpisu oraz logo] na bezpośredniej stronie bezpiecznaja.pl w zakładce „wspierający / blogerzy”,dodatkowo raz w tygodniu publikujemy na naszym FP link do zaktualizowanej zakładki”. To samo zostanie umieszczone w zakładce Wspierający / Blogerzy na oficjalnej stronie Stowarzyszenia FAIR IS, które jest patronem akcji BezpiecznaJa. [fairis.pl]
  2. We wpisie powinna znaleźć się informacja o blogerze od którego wywodzi się akcja i nominowanie kolejnych 2 blogerek. One również umieszczają u siebie we wpisie link do bloga,który je nominował i nominują kolejne dwie blogerki. W ten sposób powstaje powiązana sieć linków.
  3. Napisz też w kilku słowach „co rozumiesz przez „poczucie bezpieczeństwa”” lub „dlaczego uważasz, że bezpieczeństwo jest ważne.

Dodatkowo jedno z wydawnictw, które wspiera akcję BezpiecznaJa, przekazało dla 10 chętnych blogerek książki ” Co mnie zmieniło na zawsze” lub ” Sama się prosiła” do dodatkowego zrecenzowania przy okazji wpisu do akcji.

Daj znać proszę czy chciałabyś dodatkowo wpisać  recenzję książki. [Książka zostanie wysłana z wydawnictwa do Ciebie]

Tytuł wpisu powinien zawierać zwrot: „Blogerzy dla BezpiecznaJa” oraz zawierać tę frazę w treści oraz słowach kluczowych żeby zwiększyć wyszukiwalność bloga po tej frazie. Szczególnie mocne działanie SEO na samym początku akcji, bo blog trafia w silniki googl’a jako jeden z początkowych i bardzo długo wyskakuje na pierwszych miejscach w wyszukiwarce.

Wpis musi tez zawierać aktywny  link do akcji CF BezpiecznaJa [pomagam.im/BezpiecznaJa]

Gdybyś dodatkowo zechciała wesprzeć akcje jakaś wpłatą, nawet 5 zł, warto wtedy zakładając konto na pomagam.im założyć od razu konto firmowe z nazwą bloga,  podać w opisie link do niego, jakiś ciekawy opis i dać się poznać jako darczyńca dodatkowej grupie docelowej, która przegląda profile tych, którzy wspierają projekt. Pojawia się wtedy od razu kolejny świetny, wysokowartościowy link prowadzący do Twojego bloga.

Link do całej akcji crowdfunding’owej

Kiedy  powstanie Twój wpis w ramach Blogerzy dla BezpiecznaJa, przyślij proszę link do niego oraz swoje logo na adres blogerzy@bezpiecznaja.pl

Pomyśl, czy aby na pewno ten problem Cię nie dotyczy?

Zapisz

Zapisz

Zapisz