Troska o siebie, czyli 5 rzeczy, których nie robię, od kiedy jestem mamą - podcast
podcast czuła psychologia

Troska o siebie, czyli 5 rzeczy, których nie robię, od kiedy jestem mamą – podcast

Kiedy zostajesz mamą, nagle czas zaczyna biegnąć całkiem inaczej. Są momenty, kiedy gwałtownie przyśpiesza – masz mnóstwo obowiązków, planów do zrealizowania, rzeczy do zrobienia. A są momenty, kiedy każda minuta dłuży się w nieskończoność. Rzeczywistość mamy, to też ciągłe wybieranie i odpuszczanie, co może rodzić frustrację (u mnie się czasem pojawia). Dlatego wiem, że jednym z remedium na trudne emocje jest działanie prewencyjne, czyli troska o siebie. Zapraszam Cię na drugi odcinek podcastu, gdzie opowiadam, z czego rezygnuję w imię dbania o swoje zdrowie psychiczne jako mama.

5 rzeczy, których nie robię, od kiedy jestem mamą

W najnowszym drugim odcinku podcastu Czuła psychologia opowiadam o swoich odkryciach i rzeczach, które odpuściłam od momentu, kiedy na świecie pojawiło się moje dziecko.  Zauważyłam, że moje życie musi się zmienić na wielu płaszczyznach, aby dalej funkcjonować nie tylko sprawnie, ale też z większym zadowoleniem.

Brak czasu, przekierowanie prawie 100% uwagi na małego człowieka, infekcje, trudne sytuacje, dodatkowo praca zawodowa powodują, że stawiamy siebie na samym końcu.

Nagle po kilku miesiącach lub latach orientujemy się, że zapomniałyśmy o sobie i o tym, co nam służy. Więc z myślą o Tobie droga mamo i z potrzeby serca 5 rzeczy, które odpuściłam. Podziel się tym, jak to wygląda u Ciebie – co Ci się sprawdza, w co inwestujesz jako mama, a co odpuszczasz?

  1. Odpuszczam niekonieczne
  2. Nie zakładam, że plan wypali
  3. Nie trzymam emocji w sobie
  4. Nie zabiegam o relacje, które mnie nie wspierają
  5. Nie krytykuję siebie na głos przy moim dziecku

Posłuchaj całej audycji i daj znać, co Ty odpuściłaś, od kiedy zostałaś mamą? Jak jest Twoja perspektywa?

Pierwszego odcinka podcastu „Czego nauczyło mnie macierzyństwo o emocjach?” posłuchasz tutaj.

Wydarzenie „Ogarnij swoje emocje – lęk, smutek, złość”

Zapraszam Cię serdecznie na wydarzenie „Ogarnij swoje emocje – lęk, smutek, złość” o radzeniu sobie z emocjami w macierzyństwie, odnajdywaniu spokoju, ukojenia i radości z bliskich relacji z rodziną.

  • 16,18,19 stycznia 2023 o 20.00.
  • 3 webinary na żywo w zamkniętej grupie na FB.

Działamy przez 3 dni na konkretnych wskazówkach i przykładach, abyś mogła lepiej radzić sobie z emocjami w macierzyństwie.

Zapisz się już teraz i spotkaj się ze mną w styczniu 2023!