Psycholog online – w czym może Ci pomóc?

Internet dale ogromne możliwości działania, wyszukiwania informacji, udoskonalania pracy, ale także niesienia pomocy i docierania z wartościowymi wskazówkami jak można sobie poradzić z różnymi trudnymi życiowymi sytuacjami. Psycholog online – kiedy warto się do niego zwrócić, jak może pomóc oraz jak umówić się z nim na konsultację?

Psycholog online – czyli jak wygląda pomoc psychologiczna przez internet?

Żyjemy coraz szybciej, coraz więcej mamy spraw na głowie, a niestety problemy, trudności i kryzysy zdarzają się bez względu na to, czy mamy czas, czy jednak jesteśmy zajęci.

psycholog online

Mając na głowie pracę, rodzinne, dom oraz inne obowiązki często zapominamy o sobie, albo spychamy problemy w naszą podświadomość. Zmęczenie, długie dojazdy do pracy, brak motywacji może być przyczyną trudności z decyzją o szukaniu pomocy, w takich sytuacjach jak trudności wychowawcze, chęć udoskonalenia własnych umiejętności rodzicielskich, rozwód, czy trudności w pracy.

psycholog online

W kryzysach i trudnych sytuacjach szukamy oparcia w bliskich, jednak nie zawsze są oni na tyle kompetentni, aby nam pomóc. Psycholog online może być dobrą, pierwszą linią, do której warto zgłosić się po pomoc. Jakie ma zalety?

  • Konsultacja psychologiczna bez wychodzenia z domu
  • Zaoszczędzony czas na dojazd
  • Szybki termin konsultacji
  • Wsparcie psychologiczne w konkretnym problemie
  • Wsparcie informacyjne oraz emocjonalne
  • Pokazanie różnych dróg postępowania
  • Możesz pozostać anonimowy

Zakres pomocy psychologicznej online:

Może być bardzo różny w zależności od tego w czym specjalizuje się psycholog online czy poradnia. Moim zdaniem obszary, które mogą być poruszane na konsultacjach z psychologiem online:

Psycholog online może pomóc zdecydować się na konsultacje/terapię stacjonarną, a może efektywną opcją pracy nad sobą i nad swoimi celami.

Psycholog online – jak wygląda konsultacja i jak się umówić?

Konsultacja z psychologiem online zazwyczaj odbywa się w zaciszu własnego domu, to co jest Ci potrzebne to np. Skype lub inny komunikator internetowy. Możesz ustalić z psychologiem, że będzie słyszał jedynie Twój głos lub masz ochotę się przedstawić i włączyć kamerę – to zależy od Ciebie.

psycholog online

Konsultacja online zazwyczaj trwa podobnie jak ta bezpośrednia około 50-60minut. Na początku konsultacji psycholog będzie chciał z Tobą ustalić kontrakt na tę jedną sesję lub cykl spotkań online. Pierwsze spotkanie online może być również początkiem spotkań bezpośrednich w gabinecie, wszystko zależy od tego czego potrzebujesz.

Pracuję jako psycholog online, wykorzystuję w swojej pracy TSR, który opiera się na pracy na zasobach klienta, jego celach. Moje konsultacje są poprzedzone wymianą maili, które ustalają potrzeby Klienta i sposób komunikacji – jeśli chcesz wiedzieć jak to wygląda, masz ochotę o coś zapytać, napisz na: kontakt@paulinagaworska.pl, znajdziesz mnie również na FB Odkryj potencjał.

Jak myślicie, czy pomoc online wyprze standardowe formy pomocy psychologicznej?