Wiosenne porządki – czyli nastawienie na wiosnę – Paulina Gaworska-Gawryś

Wiosenne porządki – czyli nastawienie na wiosnę

Wiosna – czas odrodzenia, zmian i zaczynania na nowo. Dla wielu osób, to chwila na wiosenne porządki – sprzątanie szaf, zmianę garderoby, mycie okien po śniegach i słotach. Przynosimy do domu kwiaty, siejemy nasiona, staramy się, aby zatrzeć ślady po zimie. A jak z naszym wnętrzem, czy też je sprzątamy? Z tym bywa różnie.

Wiosenne porządki, czyli zrób sobie dobrze

Wiosna nie musi być jedynie czasem sprzątania w domu i ogrodzie, to również dobry czas, aby zmienić swoje nastawienie, zacząć robić nowe rzeczy i spróbować się obudzić z zimowego snu.

Czasami wystarczy niewielka odmiana, aby poczuć się lepiej, odrzuć zmęczenie, znaleźć w sobie więcej życia i energii. Na początek warto zadać sobie pytanie – Jaka ta wiosna ma być dla mnie?, albo Co bym chciała, aby się wydarzyło? Tym samym wyłoni nam się cel lub potrzeby, jakie będziemy mogli zrealizować w najbliższych miesiącach.

Potrzeby i pragnienia zazwyczaj odsuwamy gdzieś w ciemny kąt, częściej pamiętamy o obowiązkach, zobowiązaniach i terminach niż o sobie. Teraz może być inaczej, ta wiosna może należeć do Ciebie, o ile będziesz chciała.

wiosenne porządki

Nastawienie na wiosnę

Przede wszystkim liczy się podejście, to jak widzimy zdarzenia, które nas spotykają, jak spostrzegamy dobre i złe sytuacje, jak je oceniam i co myślimy, kiedy nam nie wychodzi to, co chcemy.

Wiosną mamy okazję zdystansować się do wielu palących obowiązków, zwolnić obroty, poszukać energii w nowych miejscach i spróbować żyć bardziej dla siebie.

7 pomysłów jak zrobić wiosenne porządki w głowie

1.Zrób coś nowego – zacznij uprawiać nowy sport, zapisz się na ciekawy kurs, spróbuj swoich sił w grze na instrumencie lub po prostu odwiedź nową knajpkę lub ugotuj dla przyjaciół nieznane danie.

2.Zostaw zmartwienia – spróbuj wypracować w sobie dewizę, że jeśli można coś zmienić to zaczynasz działać, jeśli nie można – zostawiasz to. Zmartwienia, natrętne myśli, stres zabierają jedynie Twoją energię, odbierają Ci radość, a nie przynoszą rozwiązania (jak poradzić sobie ze zmartwieniami – kliknij).

3.Zrób coś dla siebie – marzysz o masażu, albo wieczorze z domowym SPA, a może chcesz pójść na zakupy i zmienić swój garderobę na bardziej kolorową? Zrób to, nie czekaj, jesteś tego warta, aby sprawiać sobie przyjemności.

wiosenne porządki

4.Zrewiduj swoje nawyki żywieniowe – myślisz, co ma jedzenie wspólnego z nastawieniem? Powiem Ci, że bardzo dużo, zdrowa dieta, która służy naszemu samopoczuciu ma ogromny wpływ na postawę życiową jaką przyjmujemy. Świeże warzywa, kiełki, lekkie sałatki, smoothie to wszystko czeka nas wiosną, wystarczy jedynie chcieć. A może stworzysz swój ziołowy ogródek?

5.Dziennik wdzięczności – ja prowadzę go od stycznia i wiem, że ma niezwykłą moc. Kiedy dzień przynosi trudy, a ja nie mam siły na nic, oprócz pójścia do łóżka, kiedy siadam do zeszytu zawsze znajdzie się coś, za co mogę być wdzięczna – a to uśmiech bliskiej osoby, a to, że mam słońce za oknem lub czas na książkę przed śniadaniem.

6.Stwórz swoją pyliste – muzyka relaksacyjna, energetyczna, hity z dawnych lat, ulubione przeboje – nie ważne, co to będzie, ważne, że to będą Twoje piosenki, które poprawią Ci humor.

7.Postaw na ludzi – spędzaj czas z tymi, których lubisz, wyciągaj ich na spacery, do kina, na grilla, pozytywni, dobrze nastawieni do nas ludzie pomagają nam utrzymać dobre samopoczucie i działają jak najlepsza inspiracja.

A Ty jakie masz pomysły na dobre wiosenne porządki?

Zapisz