6 sekretów świadomej kobiety – Paulina Gaworska-Gawryś
świadomej kobiety

6 sekretów świadomej kobiety

Kobieta – istota skomplikowana i niepowtarzalna, każda inna, a wszystkie jakie znam piękne i z ogromnym potencjałem. Często jednak nie widzą swojej wartości, kryją się za fasadą ograniczeń jakie same sobie narzuciły – wiedzą, co im wypada, a co nie, jednak nie mają świadomości – czego pragną, ani czego potrzebują.

Kobiety a pewność siebie

Wiedza o sobie daje wiele. Przede wszystkim skuteczność w działaniu, pewność w życiu i mniej zmartwień. Bo dlaczego masz się martwić spotkaniem z klientem, jeśli wiesz, że jesteś otwarta, potrafisz szczegółowo i w prostych słowach wytłumaczyć swoją ofertę? Znajomość swoich mocnych i słabych stron (odkryj swój potencjał) pomaga w codzienności. Lepiej wykonujemy swoje zadania – mierząc siły na zamiary, potrafimy dostosować własne oczekiwania do rzeczywistości, a problemy traktujemy jako wyzwania (o zmartwieniach TUTAJ).

Jednak kobiety często zapominają o ważnych praktykach względem siebie, a tego świadoma kobieta nigdy nie zaniecha. Ona ma dobre słowo za równo dla innych. jak i dla siebie, widzą i doceniają pracę swoich podwładnych czy dzieci, ale także potrafią opisać swoje sukcesy.

Życie świadomej kobiety jest pełne możliwości i działań. Stawia na siebie, a jednocześnie potrafi być dla innych. Ciągle dąży do takiej równowagi, aby mieć czas zarówno na własne przyjemności, jak i uwagę dla bliski i dalekich osób.

świadomej kobiety

6 sekretów świadomej kobiety

1.Nie musisz czekać

Twoje życie, to Twoje wybory, nie musisz czekać na księcia z bajki – sama możesz go poszukać. Jeśli jesteś niezadowolona z pracy – zmień ją lub stwórz swoje miejsce, które przyniesie Ci dochód. Nie czekaj, aż inni się zmienią, sama stwórz sobie możliwości. Ciągle oglądając się na innych, możesz się nie doczekać, kiedy jednak weźmiesz sprawy w swoje ręce, bardziej świadomie pokierujesz swoim życiem.

2.Dbaj o siebie i swój komfort

Nie musisz czekać, aż ktoś się domyśli i zamknie okno w sali wykładowej, bo Tobie jest zimno – zrób to sama. Ludzie się nie domyślają, oni nie wiedzą jakie masz potrzeby, pragnienia i oczekiwania, kiedy im o nich nie powiesz. W takiej sytuacji będziesz jedynie hodować złość i urazę, a to czego chcesz, pozostanie i tak nie osiągnięte.

Zadbaj o siebie, swój komfort, zastanów się na jakich warunkach chcesz pracować i z kim, czego na pewno nie zrobisz, co Ci przeszkadza. Taka wiedza o sobie, pozwala na bardziej satysfakcjonujące życie.

3.Jesteś wystarczająca

Dążenie do perfekcjonizmu, do bycia naj, idealną ,,Kobietą Roku” jest u nas bardzo częste. Zaharowujemy się, aby sprostać własnym wygórowanym oczekiwaniom, nie potrafimy rezygnować, ani mówić, że czegoś nie zrobimy lub nie potrafimy, to godzi w nasze pragnienie doskonałości.

Nie trzeba być doskonałym, nikt nie jest. WYSTARCZAJĄCA – to słowo, które zostało u mnie po treningu interpersonalnym i niosę je ze sobą przez życie.

Wystarczająca w pracy, czyli robię tyle ile potrafię, tak dobrze jak umiem. Godzę się z możliwością, że dla kogoś to będzie za mało.

Wystarczająca w życiu, czyli z dobrym słowem i zaangażowaniem w sprawy innych, ale nie kosztem siebie.

świadomej kobiety

4.Bądź partnerem w życiu i pracy

Nie musisz wypełniać jedynie nakazów i poleceń, zawsze się zgadzać z drugą stroną, spełniać czyjeś oczekiwania. Sekretem świadomej kobiety jest to, ze ona umie być partnerem, potrafi postawić swoje warunki, wie jak chce żyć, jak pracować i odpoczywać, chętnie wysłucha drugą stronę, umie pójść na kompromis, jednak wie z czego nie zrezygnuje.

5.Doceniaj siebie

Potrafi widzieć swoje sukcesy, doceniać małe drobiazgi, które robi dla siebie i innych. Duma nie jest dla niej obcym uczuciem, a częstą towarzyszką. Nie czeka na pochwały innych, a sama daje sobie nagrody za dobrze wykonaną pracę lub postawę.

6.Bądź egoistką

Czyli pamiętaj o sobie. Świadomej kobiecie nie trzeba przypominać o przerwie, ona wie, kiedy chce odpoczywać. Ma świadomość, że jeśli zgodzi się na pomoc koleżance, dodatkowe zadanie czy spędzanie czasu ze znajomymi, to zrobi to z pełną odpowiedzialnością i chęcią.

Nie będzie to konieczność, a jej wybór. Kobieta świadoma zawsze znajdzie czas dla siebie, umie się nim cieszyć, nie poświęca się, nie daje sobą manipulować, jednak kiedy trzeba, potrafi odpuścić i podjąć działanie na rzecz innych.

A Ty jesteś kobietą świadomą? Panowie znacie takie kobiety?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz